JONA

Výrobky | Vložky do obuvi

Vložky do obuvi Formthotics

Co jsou Formthotics

Formthotics jsou vložky do obuvi, které mohou být za tepla vytvarovány podle nohy, a udělají z nohy a boty jeden harmonický celek. Používají pro běžnou obuv na chůzi, do pracovní obuvi nebo pro sportovní obuv určenou pro lyžování, snowboarding, turistiku, golf, a další aktivní sporty. Použití naleznou i pro zdravotní účely.

Formthotics jsou vyrobeny z ultralehké hypoalergenní polyetylénové pěny s uzavřenými póry. Dobře zachovávají tvar, tlumí otřesy, jsou odolné proti vodě a působí jako tepelná izolace. Formthotics lze opakovaně vytvarovat do individuálního tvaru v čase do 5 minut.. Formthotics obsahují Ultra-Fresh, mezinárodně vyzkoušenou antifungicidní a antibakteriální látku, která zaručuje hygienu nohou.

Jedinečná a patentovaná "zadní část stélky ve tvaru kapky" vytváří patní jamku. Byla vyvinuta a vylepšována dlouhodobým výzkumem a vývojem. Dr. Charlie Baycroft z Nového Zélandu spojil své znalosti a zkušenosti z oblasti sportovní a myoskeletární medicíny s názory podiatrů a dalších odborníků a vytvořil Formthotics.

Proč nosit Formthotics

  • Zabezpečují optimální tlakové rozložení chodidel po podložce
  • Ideálně podpírají nožní klenbu, zabraňují vychylování nohou v botách zevně, dovnitř i do rotace, přesně vedou nohy v ose pohybu, omezují možnost úrazu zejména v oblasti kotníku a kolena
  • Podstatně zlepšují stoj, chůzi běh včetně rychlých startů i náhlých brždění, ulehčují odraz i dopad
  • Svojí pružností tlumí otřesy, chrání nosné klouby, páteř, šetří Achillovy šlachy, zlepšují činnost žilně svalové pumpy
  • Jsou velmi pohodlné a lehké, oddalují únavu dolních končetin
  • Jsou hygienické, antistatické, snadno se čistí
  • Slouží jako izolant proti teplu a chladu

Životnost Formthotics

Životnost stélek Formthotics je obvykle podstatně vyšší než životnost standardní obuvi. Může však být snížena např. špatnou funkcí nohy, nošením nevhodné obuvi, vysokou fyzickou zátěží, nadváhou nebo používáním příliš měkkých modelů stélek.

V případě, že se stélka nadměrně prošlapává, konzultujte vzniklý problém na pracovišti, kde jste vložky zakoupili.

Údržba Formthotics

Stélky Formthotics se omyjí mýdle, jemným kartáčkem a teplou vodou. Po opláchnutí a vysušení ručníkem se vrátí zpět do bot.

Výběr správného typu.

Formthotics se vyrábí v různých typech a různých hustotách, pro různé činnosti, sporty a problémy pohybového aparátu.

Burgundy – nízká hustota
měkké, přizpůsobivé stélky, vhodné pro diabetiky, pacienty se zánětem kloubů, starší pacienty a pacienty s citlivýma nohama, postižením cév nebo deformitou prstů. 

Blue – střední hustota
pevná, flexibilní podpora, vhodná při léčbě kolenních obtíží, bolesti paty, poranění Achillovy šlachy a při bolestech holeňových dlah. Nejčastěji používané stélky pro běžnou chůzi. 

Red – vysoká hustota
Pevné stélky vhodné při velkém, opakovaném zatížení nohou. Jsou přizpůsobeny velkému opakovanému nárazu, smyku a hmotnosti.

Dual density – kombinovaná hustota
spojení dvou hustot – pevná modrá hmota jako podklad, měkká hmota navrchu. Ideální stélka pro chůzi a běh.

Low volume – nízké stélky, které jsou na šířku zúženy a ztenčeny ve špičce. Vhodné do pánských i dámských společenských bot.

Comfort – jedná se o velmi tenké 3/4 vložky, které mají prodlouženou životnost. Svým tvarem se dají používat nejen do bot na běžné chození, ale vejdou se i do dámských společenských bot (boty na podpatku s nízkým nártem, lodičky, speciální boty na tanec, apod.) Vložky se vloží do boty a podlepí lepící páskou v patní části.

Junior – jedná se o 3/4 vložky se speciálním designem pro dětské nohy, které nemají vyvinuty klenby. Již při vertikalizaci dítěte ve 2. roce věku je možné v případě potřeby efektivně zasáhnout. Vyrábějí se ve 4 velikostech, opět se vlepují do dětské obuvi.

Ski – noha a bota vytvoří jeden celek, chrání před přetížením a úrazy při lyžování.

Snowboard – stélky z pevné pěny vyvinuté specielně ke zdokonalení měkké široké „streetové“ obuvi pro skate a snowboard.

Volba správné velikosti

Správnou velikost vložek vyberte dle následující tabulky. Pro nákup vložky je nejlépe použít starou vložku z bot a podle ní vybrat správnou velikost. Máte-li pochybnosti, vždy zvolte větší velikost.

Velikost

K

XS

S

M

L

XL

XXL

Číslo

33-34

35-37

38-39

40-42

43-44

45-46

47-50

Modelace Formthotics.

Stélky Formthotics se za tepla tvarují do bot a provede se též otisk vašich nohou do stélek. Na základě podiatrického vyšetření se dají vložky déle doupravovat a tím je možné ovlivnit řadu problémů nohou a celého pohybového aparátu. Tyto služby si můžete objednat na pracovišti autorizovaného distributora Centrum zdraví JONA.

 

CENÍK FORMTHOTICS

Burgundy, blue, red, ski, snowboard

1 590 Kč

Low volume

1 790 Kč

Dual density

1 990 Kč

Golf

2 490 Kč

Komfort

1 000 Kč

Junior 

1 000 Kč

Cena vložek může být navýšena o cenu protetických doplňků v případě dotvarování. Kč

Prodejní ceny jsou uvedeny v Kč včetně DPH

Při zasílání dobírkou účtujeme manipulační poplatek 180,- Kč na zásilku do 15 kg .

CENÍK platný od 1. prosince 2014